50 ehk Kaks vaala kohtuvad rannal (2020)

  • Fantastilised Justikad
  • 2h 2min

Film pälvis 2020. aastal Just Filmi noorte žürii parima filmi auhinna.

Sinine Vaal on sümbol, mille kaudu paljud üksindust, meele-heidet ja ka lihtsalt igavust tundvad noored inimesed tundsid ühtekuuluvust: mäng, kus mängija pidi tegema läbi anonüümse inimese poolt saadetud väljakutseid, millest viimaseks oli enesetapp. Liikumine võttis üsna kiiresti globaalsed mõõtmed ja kasvas suuremaks kui elu – sellega seostatakse paljude noorte inimeste enesetappe.

Filmi peategelased Félix ja Elisa on 17-aastased noored, kes kohtuvad, mängides just seda mängu. Lugu annab võimaluse piiluda noore inimese mõttemaailma, märgata ja mõista, kuidas pealtnäha normaalselt funktsioneerivad inimesed satuvad maniakaalselt ebanormaalsetesse sõltuvustesse. See film ei vasta küsimusele „miks“, kuid annab mõista, et mõnikord ei olegi põhjus üheselt selge, ei pealtvaatajate, perekonna ega vabasurma minejate jaoks.

Dora Lall

Film on alla 17-aastastele keelatud.

Kuula lisaks ka muusik Andres Kõpperi ja psühhiaater Ere Vasli diskussiooni teemal “Mida teha, kui minul või mu lähedasel on enesetapumõtted?” Abi saamiseks pöördu Lasteabi numbrile 11611 või www.lasteabi.ee, Ohvriabi numbrile 116006, Peaasi.ee e-nõustajate poole https://peaasi.ee/kysi-noustajalt/

Kooligruppidele (5 ja enam õpilast) kehtib Just Filmi programmi raames sooduspileti hind 4 €. Oma õpilastele sooduspiletite soetamiseks täitke vorm siin ja kinnitame teie soovi ühe tööpäeva jooksul.

Keeled

hispaania

Subtiitrid

Estonian