Fänn (2020)

  • PÖFF
  • 1h 40min

„Ärge kunagi kohtuge oma kangelastega“ tundub olevat kõige õigem moto Antoinette Jadaone’i viimasele filmile „Fänn“. Võimas pilguheit noorte vaimustusele ekraanil nähtavatest iidolitest käsitleb küll ülemaailmset teemat, kuid tegevus leiab aset Filipiinide tänapäevas ning põhineb kohalikel romantilistel komöödiatel, mis võivad tõelisuse ja väljamõeldu vahelisi piire hägustada. Tulemuseks on mitmetahuline ja šokeeriv portree fantaasiate purunemisest karmis reaalsuses.

Jane on keskkooliõpilane, kes elab koos ema ja tolle vägivaldse elukaaslasega. Et masendavast igapäevaelust põgeneda, otsib ta lohutust glamuursest filmimaailmast, kus kuulus südametemurdja Paulo Avelino kehastab iseennast. Jane’ist saab tema suurim fänn.

Ühel päeval, kui Jane läheb kaubanduskeskusesse, et osaleda Paulo ja Bea, riigi kõige armastatuma paarikese uue filmi esitlusel, leiab ta ootamatult võimaluse pugeda näitleja autosse ning peidab end sinna, jäädes vaimustusega ootama kohtumist oma suure iidoliga. Pärast tundidepikkust sõitu satub Jane dekadentlikku häärberisse, kus tema suur kangelane ja kiindumus Paulo osutub aga hoopis teistsuguseks, kui arvatud, põrmustades nii Jane’i unistused.

Giovanna Fulvi

Riigid

Filipiinid

Keeled

Filipino

Subtiitrid

English, Estonian

Lisasisu

8min
Vestlus filmitegijatega

Programmikoostaja Edvinas Pukšta räägib režissööri Antoinette Jadaone ning näitlejate Paulo Avelino ja Charlie Dizoniga filmist “Fänn”.

Vestlus on inglise keeles.