Hing tahab lennata (2020)

  • PÖFF
  • 1h 28min

Koolivaheajal avastab 10-aastane Camila, et tema perekonna naised on neetud ja neid ei huvita isegi tema vanemate vägivaldsed suhted. Võttes selle olulise teema aluseks, on režissöör Montenegro kirjeldanud matriarhaatlikku saagat, naiste universumit, mis on mõju avaldanud erinevatele generatsioonidele. Ta tutvustab lähemalt nende lugusid, rituaale ja kaasahaaravaid tegevusi.

Maja on kui mikrokosmos, mille aura koosneb kehadest, rituaalidest ja ennustustest. Kaamera liigub pehmelt, taustaks rahulik „Isabel Allende“ motiiv ja Lorca taustamuusika, kuid kohati ka Lucrecia Marteli teravad noodid. Alles algaja filmitegijana jõuab režissöör juba selliste nimede kõrvale nagu Dominga Sotomayor või Milagros Mumenthaler.

Seda maailma avastame läbi verisulis näitleja, noore Camila, silmade. Professionaalsed osatäitjad tema kõrval aitavad filmi tõsidust ja klaustrofoobilisust veidi siluda läbi huumori. Maja on ootamatult külluslik ning film delikaatne ja intiimne portree naiselikkusest, kompleksidest, esimesest hetkest alates täis lummavaid etteasteid nõiduslikelt naistelt.

Javier Garcia Puerto

director

Diana Montenegro

Riigid

Kolumbia, Brasiilia

Keeled

hispaania

Subtiitrid

English, Estonian

Lisasisu

9min
Vestlus filmitegijatega

Programmikoostaja Javier Garcia Puerto räägib režissöör Diana Montenegroga filmist “Hing tahab lennata”.

Vestlus on inglise keeles.