Hirm (2020)

  • PÖFF
  • 1h 40min

Prof. Ivaylo Hristov õpetab näitlemist ülikoolis, mille ta ise 40 aastat tagasi lõpetas. Näitlejana on tema rollileht ülipikk nii teatris kui ka filmis. Ta on lavastanud ligi 40 näitemängu; režissöörina on tal kirjas küll vaid 4 mängufilmi, kuid kolm neist, kaasa arvatud tema viimane film, on võitnud Bulgaaria kino tähtsaima kodumaise auhinna „Kuldne roos“. Publik armastab Hristovi filme.

Svetla on töö kaotanud kooliõpetaja piiriäärses külas. Metsas jäneseid jahtides jääb tema püssi ette aafriklane. Seaduskuuleka kodanikuna saadab naine illegaali piirivalvekordonisse, kuid seal öeldakse talle, et saagu ise kuidagi hakkama – põgenikke on nii palju, et neid pole kuhugi panna. Humaansus võidab kartuse ja naine võtab mehe oma katuse alla. Seda kuuldes hirmuvad aga külaelanikud – must mees vabalt ringi liikumas…

Ivaylo poolt kirjutatud ja lavastatud komöödia läheneb irooniale, sest autor pakub vaatajale võimalust just meie endi sisemiste hirmude eneseirooniliseks äratundmiseks.

Režissöör paigutab oma tegelased parajalt, aga mitte üle võlli, kõverpeeglisse, mis aitab välja tuua meile kõigile tuttavaid isiksuseomadusi. Must-valge pilt aitab sellele nihestusele kaasa kaadrikompositsioonidega, luues minimalistliku, kuid mõjusa atmosfääri. Lisaks kannab must-valge pilt ka filmi sisulist mõtet. Seda mõistab pärast filmi äravaatamist iga vaataja.

Mihkel Möölman

director

Ivaylo Hristov

Riigid

Bulgaaria

Keeled

bulgaaria, inglise

Subtiitrid

English, Estonian

Lisasisu

5min
Vestlus filmitegijaga

Programmikoostaja Semira Hedayati ja produtsent Assen Vladimirov räägivad filmist “Hirm”.

Vestlus on inglise keeles.