Karneval (2020)

  • PÖFF
  • 1h 38min

Elu Argentiina piirkonnas nimega Jyjuy pole sugugi lihtne. Cabra on nooruk, kelle unistuseks on saada professionaalseks malambo-tantsijaks. Suure Karnevali ajal peab toimuma tema elu kõige olulisem võistlus ja ta on selleks valmis, juhtugu mis tahes. Kuid tema pöörasel vangist tulnud isal on hoopis teine plaan.

Algaja režissöör Juan Pablo Félix saab näidata oma ehedat annet. Huvitavalt üles ehitatud süžeed jälgides ja kindlakäeliselt pingelist atmosfääri tekitades kulgevad sündmused põnevalt tõusvas joones, film haarab kaasa esimestest minutitest ja muutub sotsiaalsest draamast ootamatult põnevikuks.

Filmi sündmused leiavad aset metsikus looduses, linna ja pampade vahel. Intrigeeriva süžee keskmes on peamiselt kaks näitlejat, karismaatiline isa, Tšiili kuulus näitleja Alfredo Castro, ja noor Martin López, kelle nõiduslik karisma on ülimalt kaasahaarav. Mõlemad sümboliseerivad hea ja kurja igavest võitlust, millega kaasnevad hüpnootilised malambo-tantsud.

Javier Garcia Puerto

Producer

Edson Felix

Riigid

Argentiina, Boliivia, Brasiilia, Tšiili, Mehhiko, Norra

Keeled

hispaania

Subtiitrid

Estonian

Lisasisu

6min
Vestlus filmitegijaga

Programmikoostaja Javier Garcia Puerto räägib produtsendi Edson Sidonie ja režissööri Juan Pablo Félix’ga filmist “Karneval”.

Vestlus on inglise keeles.