Meeletult elus (2020)

  • PÖFF
  • 1h 27min

Mis siis, kui ootamatud muudatused keeravad laste ja vanemate elud pea peale? Kuuekümnendates aastates Suzanne ei tule enam üksinda toime, tema tervislik seisund nõuab igapäevast hoolitsust. Ehkki naine tunneb end täiesti normaalsena ja eelistab avastada elu rõõme rohkem kui kunagi varem, purustab kiirelt arenev dementsus kõik tema soovunelmad.

Armastav paarike Alex ja Noemie valmistub esimese lapse sünniks, kuid nende unistuste perekond peab ootama, sest „suur laps“ Suzanne külvab ohjeldamatut kaost nii kodus kui ka kõikjal mujal. Alexi põikpäiselt loomingulise ema kohati vaimukad ja kohati kurvad, provokatiivsed üllatused panevad ihaldatud vanemastaatuse tugevalt proovile.

Karismaatiline Jo Desseure mängib võimsalt seda raske närvihaiguse all kannatavat energilist daami. Kogenud belglanna kehastab psühholoogiliselt haavatud naisterahvast sügavalt liigutaval, elutargal ja mõistlikul moel. Võib jääda mulje, et talle anti improviseerimiseks vabad käed; tõenäoliselt aga kirjutati need orgaaniliselt ehedad situatsioonid pärast põhjalikke proovitegemisi.

A. Sirot ja R. Balboni on alates 2007. aastast teinud koos mitmeid lühifilme. Nad on ära teeninud tunnustuse, lähenedes dramaatilisele komöödiale omapärase stiilitunnetuse ja musta huumoriga, käsitledes sel moel nii lastekasvatuse raskeid väljakutseid kui ka moraaliküsimusi ja kohustustest saadavat inspiratsiooni. Julgete naljade taga peituvad tegelikult rasked teemad.

Edvinas Pukšta

Riigid

Belgia

Keeled

prantsuse

Subtiitrid

English, Estonian

Lisasisu

9min
Vestlus filmitegijaga

Programmikoostaja Edvinas Pukšta räägib režissööride Raphaël Balboni ja Ann Sirotiga filmist “Meeletult elus”.

Vestlus on inglise keeles.