Olümpose modell (2020)

  • PÖFF
  • 1h 29min

Ülima põhjalikkusega viimistletud debüütfilm uurib ühe nooruki vaimumaailma tumedaid ihasid ja ühe ema kanaemalikke kasvatusmeetodeid.

Meeleheitel ema (Anna Steffens) on nuputanud välja kummalise plaani oma poja abistamiseks. Nooruk (Alban Mondschein) kannatab destruktiivsete fantaasiate all, mis tiirlevad surma ja vägivalla ümber. Et neist häirivatest kinnisideedest vabaneda, nõustub ta ema väljatöötatud teraapiaprogrammiga.

Ometi ei saa vaataja filmi esimeses pooles mingit aimu poisi keerulisest sisemaailmast, pigem esitletakse publikule ema poolt kontrollitud eksperimentaalkeskkonda. „Kas sinuga on kõik hästi? Mida sa vajad? Millist karistust sa soovid? Tee midagi!“ Need on vaid mõned tavafraasid poisi vaimse seisundi pidevaks kaardistamiseks, millest saavad alguse mitmed masendavad tavad ja manipuleerivad strateegiad.

Inimestevahelised suhted on selles filmis moondunud subjekti ja objekti suheteks, andes ruumi mõtisklustele vaimuhaigusest, aga ka näiteks teemal loodus versus liighoolitsus. Aina õõvastavamale pinnale astudes uurib Hambalek ema ja poja suhet ning selle tumedaid saladusi esteetilise erapooletuse ja julgusega.

Christoph Gröner

Riigid

Saksamaa

Keeled

saksa

Subtiitrid

English, Estonian

Lisasisu

6min
Vestlus filmitegijaga

Moderaator Christoph Gröner ja režissör Frederic Hambalek räägivad filmist “Olümpose modell”.

Vestlus on inglise keeles.