Padaemand (2016)

  • PÖFFi Pärlid
  • 2h 0min

Linateose peategelane, kuulus endine ooperilaulja Sofia Meyer, pöördub pärast 25 aasta pikkust eemalolekut võidukalt tagasi Moskvasse, et tuua lavale ooper „Padaemand“, mis oli talle endale kunagi maailmas kuulsust toonud. Oma hullumeelses hiilguse-ihaluses manipuleerib ta noore ooperitenori Andreiga, kelle prototüübiks Puškini teoses on German, aga ka oma vennatütre, noore ja kogenematu neiu Lisaga.

Paljud, kes on harjunud nägema ekraanil Pavel Lungini nüansirikkaid psühholoogilisi draamasid, on seda lõbusat ja dünaamilist filmi nähes kindlasti üllatunud. Psühholoogia ja selgelt välja joonistatud karakterid pole kuhugi kadunud ja režissöör saab osatäitjatega nagu ikka väga osavalt hakkama. Ooperidiiva rolli täidab hiilgavalt kuulus Ksenja Rappoport. Tundliku ja sarmika „glamuurse kaabaka“ Andrei rollis on ekraanil noor Ivan Jankovski, kes meenutab siin filmis noore Innokenti Smoktunovski osatäitmisi.

Film ühendab osavalt psühholoogilise thriller’i ja ooperifilmi elemente. Pavel Lungin kandis endas aastaid ideed tuua Puškini novell tänapäeva ning ristata see Tšaikovski samanimelise ooperi kangelaste ja muusikaga. Ta vapustab meid ooperi esietenduse ülitäpse stseeniga, kus montaaži rütmi määrab Tšaikovski geniaalne muusika.

Riigid

Venemaa, Itaalia

Keeled

vene

Subtiitrid

English