Surnukuuri lood (2019)

  • HÕFFi hitisadu
  • 1h 48min

Raven’s End on müstiline Ameerika linnake, kus miski pole selline, nagu paistab. Tööd otsiv noor neiu Sam leiab end iidse surnukuuri ukse tagant, kus ootab teda ekstsentriline surnumatja Montgomery Dark. Vana mees jutustab väsinud neiule mõned kihvtised lood linnakese elanike uskumatuna näivatest juhtumistest, sh tragikoomilise loo noormehest, kes pärast vahekorda peol kohatud tüdrukuga tunneb kõhus ebamugavust ja avastab, et on justkui rase. Mida lugu edasi, seda õõvastavamaks need kisuvad. Kui aeg on käes viimaseks jutuks, avastab Sam, et see räägib temast endast…

Komöödiat ja õudust omavahel ristav, 1980. aastate vaimus vändatud antoloogiafilm “Surnukuuri lood” on kõigile neile, kes peavad lugu heast klassikalisest žanrifilmist ning fännavad “Hauakambri lugudele” sarnanevaid linatöid.

Surnumatja Montgomery Darki rollis särab legendaarne Clancy Brown, kes talletas end filmifännide mällu 1986. aasta fantaasiafilmiga “Highlander” ja on nüüdseks teinud näitleja ja hääleandjana kaasa enam kui sajas mängu- ja telefilmis.

HÕFFi publiku lemmik 2020. aastal.

Director

Ryan Spindell

Director of Photography

Caleb Heymann

Director of Photography

Elie Smolkin

Riigid

USA

Keeled

inglise

Subtiitrid

Estonian

Lisasisu

Režissööri tervitus
1min

Režissööri tervitus