Tagantpoolt teine (2020)

  • PÖFF
  • 2h 0min

Harilikust harilikum kommunaaltöötaja satub oma igapäevaseid ülesandeid täites hiiglaslikku hoonesse, et kontrollida sealset veearvestit. See ülesanne jääb aga viimaseks killuks mehe argirutiinis. Kommunaaltöötaja vangistatakse majja, millest välja pääsemiseks tuleb läbi närida inimeksistentsiaalsuse kõige sitkemad sõlmed. Põgenemistee otsimisel juhatab vaatajat võtmeteadmine, et maja tähistab betooni valatud süsteemi, mille dramaturgilise ruumipaigutuse planeering järgib psühhoanalüütilist teooriat rohujuuretasandil.

Tõeliselt silmapaistev tükk neile, kel on südikust kultuurielamuse nimel seigelda kafkalikes labürintides ning kes ei kohku groteskselt süsimusta absurdihuumori ees. Viimast muidugi juhul, kui iga teose tahk on peensusteni paika lihvitud ja elemendid selles oma kindlal kõnekal kohal. Seda kõike esindav „Tagantpoolt teine” loob ilmeka näite juba debüütfilmiks välja kujunenud autorist, kelle loomingus kaigub kindlakäeline nägemus ja stiil.

Filmi valmimise juures oli innustavaks hüppelauaks ka Taani Filmiinstituudi uue talendi toetus, mis loob võimaluse põhjalikumaks eelproduktsiooni perioodiks, et arendada filmi visuaalset väljenduslikkust visandite ja jooniste abil. Seeläbi on valminud muuhulgas ka „Tagantpoolt teise” filmikeel, mis toob vaatajani eel- ja alateadvusliku maailma oma paeluvas krüptilisuses.

Elise Eimre

Riigid

Taani

Keeled

taani

Subtiitrid

English, Estonian

Lisasisu

6min
Vestlus filmitegijatega

Programmikoostaja Elise Eimre ja režissöör Jonas Kærup Hjort räägivad filmist “Tagantpoolt teine”.

Vestlus on inglise keeles.