Üks kõigi eest (2020)

  • Fantastilised Justikad
  • 1h 35min

Mis oleks, kui saaksid näha kõrvalt ühe kiusamisloo kulgemist ja seda täiesti uudses rollis – õpetajana? Vastuseid sellele küsimusele võime leida lõpmatult, kuid film „One For All“ peegeldab ehedat lugu haiget saamisest, tegemisest ja ka kõige olulisemast ehk andestamisest. Kui tavaline koolilaps on rõõmsameelne, tegus ja tubli, siis kiusamine suudab luua midagi, mis ei meenuta hiljem seda poissi isegi mitte näo järgi. Selle kõige kulgemine on pikk protsess, põimides endaga kaasa pealtvaatajate, kiusajate ja teiste lood, tuues selgelt esile teadmise, et igal asjal on lugu. Sündmuste kulgemist iseloomustab teadmine, et filmis pole mitte peategelane, vaid iga roll on oluliselt välja toodud näitena tegelikust kiusamise ahelast.

Rõhuasetus on pandud eelkõige probleemide lahendamisele nii õpetaja kui ka õpilasena, mis annab võimaluse igal vaatajal võtta kinosaalis kaasa teadmine ja oskus igapäevaselt enda ümber salliv ja hooliv keskkond luua. Just helgus, südamlikkus ja siirad emotsioonid on need, mis jäävad sellest filmist kajama – tahe õppida vigadest ka kõige hullemas olukorras.

Triin Sooäär

Kuula ka Pearaadio podcasti koolikiusamise teemal koos Daniel Levi Viinalassiga siin.

Ettevalmistatud filmiteemalise töölehe kooligruppidele leiad siit.

Kooligruppidele (5 ja enam õpilast) kehtib Just Filmi programmi raames sooduspileti hind 4 €. Oma õpilastele sooduspiletite soetamiseks täitke vorm siin ja kinnitame teie soovi ühe tööpäeva jooksul.

Riigid

Hispaania

Keeled

hispaania

Subtiitrid

English, Estonian