Ülim Õnn (2020)

  • PÖFF
  • 2h 39min

Läbinägelik ja irooniline pilguheit väljakutsetele ja vasturääkivustele, millega noored Hiina generatsioonid silmitsi seisavad. „Ülim õnn“ on Wang Yao paljutõotav debüütfilm, mis tervitab uut tulijat kohaliku sõltumatu filmikunsti skeenel ning peaks looma silla keerukama autorikino ja kergemate, kuid samas sotsiaalselt oluliste komöödiafilmide vahel, et köita ka laiemat publikut.

Tiibeti piiril Xiningis, Qinghai provintsi pealinnas aset leidev film jälgib Hiina ühe-lapse-poliitika ajal sündinud kolme sõbra elu tõuse ja mõõnu. Li kavatseb abielluda ja tahab saada ehitusettevõtjaks: ta on oma suurejoonelise ja kalli unistuse elluviimiseks valmis panema mängu nii oma vanemate korterid kui ka säästud. Sui töötab arhitektina ja peab kavandama projekti, mis annaks Li’le ligipääsu valitsuse fondidele, kuid ta on idealist ega saa minna kaasa moodsa trendiga linnade välimuse ühtlustamises. Xining on neli aastat abielus olnud, kuid tal pole veel last ja ta peab seetõttu taluma perekonna tugevat survet.

Kolme sõbra läbielamised ja isiklikud lood rulluvad lahti tragikoomilistes juhtumites pidevalt muutumises olevas linna taustal ja ühiskonnas, kus on ülekaalus materialism ning laiaulatuslik urbaniseerumine on muutnud Tiibeti platoo imeliselt kauni maastiku lõputute pilvelõhkujate rajooniks.

Giovanna Fulvi

director

Wang Yiao

Riigid

Hiina

Keeled

hiina

Subtiitrid

English, Estonian

Lisasisu

7min
Vestlus filmitegijatega

Programmikoostaja Edvinas Pukšta ja režissöör Yiao Wang räägivad filmist “Ülim õnn”.

Vestlus on inglise keeles.