Voodisse aheldatud (2020)

  • PÖFF
  • 1h 54min

Ühel täiesti tavalisel hommikul jääb kõik ühtäkki seisma. Kell ei löö enam. Tuul ei puhu. Autod seisavad keset teed. Vähemasti nii tundub 26-aastasele noorele kirjanikule, kes otsustab seepeale samuti paigale jääda ja voodist enam mitte välja tullagi. Noormees kirjutab oma raamatut ja mõtiskleb. Lähedased tema ümber ei mõista tema enesekeskset otsust ja tavatul teol on loomulikult ka tagajärjed.

„Voodisse aheldatud“ on kui armastusluuletus, millel on oma rütm ja loogika ning ka kordused. Loo teemasid võimendab mustvalge pilt ja sujuvalt edasi-tagasi liikuv kaameratöö, mis kulgeb nagu rong rööbastel. Režissöör Byamba Sakhya stsenaarium põhineb Mongoolia autori Ayurzana samanimelisel romaanil ja puudutab mitmeid põlvkondi. See on tundeline film, mis näitab iga tegelast inimesena. Lisaks kirjaniku armuelule näeme ka tema isa ja ema püüdlusi leida armastust.

Sakhya kasutab läbiva kujundina tühjalt sõitvaid Ameerika mägesid. Rong sõidab üles ja alla, kord kiirelt, kord aeglaselt, aga ikka ainult ringiratast. Kas sõita edasi või astuda maha? See omanäoline Mongoolia film annab meile kõigile võimaluse korraks peatuda ja mõtiskleda selle üle, kuidas me jõudsime just sinna, kus me parasjagu oleme.

Režissööri eelmine mängufilm „Remote Control“ osales mitmel rahvusvahelisel festivalil ja võidutses Busanis New Currents sektsioonis.

Liisi Rohumäe

director

Byamba Sakhya

Riigid

Mongoolia

Keeled

mongoli

Subtiitrid

English, Estonian

Lisasisu

7min
Vestlus filmitegijatega

Programmikoostaja Liisi Rohumäe, režissöör Byamba Sakhya ja produtsent Ariunaa Tserenpil räägivad filmist “Voodisse aheldatud”.

Vestlus on inglise keeles.